top of page

Hannover Messe 2020 Dijital Ekosistemlere Odaklanıyor

Hannover Messe, 14 ile 17 arasındaki salonlarda dijital ekosistemler çerçevesinde önemli endüstriyel dönüşüm teknolojilerini sunacak. Ekosistem, endüstriyel zincirdeki her bağlantı için oluştururaln tüm yazılım yelpazesini kapsamaktadır.


Hannover Mess 2020’de daha öncede olduğu gibi “süreçler ve teknolojiler” birbirlerine entegre olarak karışımıza çıkacaktır. Deutsche Messe Küresel Dijital Ekosistemler Direktörü Hubertus von Monschaw," endüstri 4.0’da şu anki çağın; esnek üretim, bağımsız ancak entegre makineler, sistemler ve süreç bilgisinin alışverişi üzerinde duruluyor " dedi.

Fuarda katılımcılar arasında Autodesk , Atos, Amazon Web Hizmetleri , Cisco , Dassault , EPLAN , Huawei, Kaspersky, MPDV , Microsoft , PSI , SAP , Siemens PLM, Software AG ve Telekom gibi büyük isimler yer alacak. Ayrıca Google , ProAlpha , McAfee ve Knapp gibi önde gelen markalarda yer alacak. Konular arasında gerçek zamanlı izleme (for real-time monitoring), artılırmış/sanal gerçeklik (virtual/augmented reality), endüstriyel güvenlik, öngörücü bakım (predictive maintenance), makine öğrenme (ML), MES (üretim yürütme sistemleri), lojistik (WMS ve TMS), veri analizi, CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım), PLM (ürün ömrü yönetimi), iş platformları, ERP (kurumsal kaynak planlama) KKP yer alacak.


Ziyaretçileri Çeken Konular


Bu temalar Hannover Messe'de 100.000'den fazla ziyaretçi çekti ve çekecekte. Hepsi için ortak olan önemli bir husus, uygulamaların ve teknolojilerin günden güne hızlanmasıdır. MES ve veri analizi buna bir örnektir. Üretim yürütme sistemleri (MES), gelecekteki performanslarını geliştirmek için uygun iyileştirmeler, kontroller, uygun veri analizi kullanılarak analiz yeteneğinini geliştirebilir. Monschaw şöyle açıklıyor: "Bugünün MES sistemleri, makinelerin hata analizlerinden daha fazlasıdır. Optimizasyon kapsamını belirlemek ve hatta tamamen yeni iş modelleri geliştirmek için verileri bir araya getirmeyi içerir."


5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page