top of page

Küçük Üreticiler ve Dijital Teknolojiler


Küçük işletmelerde teknolojinin neden bu kadar önemli olduğunu hiç düşündünüz mü? Cevap oldukça basit. Teknoloji zamandan ve işçilikten tasarruf etmenizi sağlar ve işletmenizin güvenliğini artırır. Günümüzde iş görevlerinin çoğu en son teknolojiye bağlı olduğundan; sonuç olarak, kurumsal dünya, teknolojinin işletmelere sağladığı faydaları görmezden gelemez. İşletmelerin çalışmalarını güncel tutabilmeleri için teknolojik desteğe ihtiyaçları vardır. Teknolojinin küçük işletme büyümesinde nasıl hayati bir rol oynadığı aşağıda açıklanmıştır.


Küçük işletmeler, günlük olarak çalışmalarına yardımcı olduğu için teknolojiye güvenir. Teknoloji, işletmelere genişleme ve yatırım için şirketlere yardım etmek için sermaye sağlamak gibi birçok yönden yardımcı olur. Para almak için sorunsuz bir süreç için yeni teknolojiden yararlanarak mümkündür.


Dikkate Alınması Gereken Küçük İşletme Teknolojilerinin Listesi

  • Veri Güvenliği: Günümüzün kötü amaçlı yazılım ve ihlal dünyasında, her küçük işletmenin ihtiyaç duyduğu bir numaralı teknolojidir.

  1. Web sitelerinde reklam afişleri, sosyal medya reklamcılığı ve arama motoru pazarlaması ve optimizasyonu dahil çevrimiçi reklamcılık

  2. Kendi web siteleri veya üçüncü taraf platformları aracılığıyla e-ticaret ve çevrimiçi zamanlama yetenekleri


  • Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM): Müşterilerle etkileşim için kullanılır, ancak tüm küçük işletmeler bundan hoşlanmaz.

  1. Müşteri katılımı, satış, pazarlama veya diğer ticari amaçlar için sosyal medya

  2. Müşteri iç görüleri elde etmek veya iş kararlarını bildirmek için veri analitiği


  • İK Yazılımı: Devam etme, uzun vadeli çalışan gelişimini izleme vb. gibi idari işlevler bu araçla kolaylaşır.


  • Chatbot'lar: Yapay zekadaki son gelişmeler, chatbot'u küçük işletmeler için olmazsa olmazlar listesine koyuyor.


  • Mobil Uygulamalar: Önümüzdeki iki yıl içinde işletmelerin yarısından azı (%49) mobil uygulamaları kullanıyor veya kullanmayı planlıyor.


  • Bulut tabanlı yazılım: video konferans ve kurumsal sosyal ağlar gibi dahili iş süreçlerini iyileştiren dahili üretkenlik araçları.


17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page